אין מוצרים בעגלה

כבר רשומים? התחברו

משתמש חדש/אורח

דאגנו לכם ליצירת חשבון קלה ומהירה במיוחד. המשיכו למילוי פרטיכם ותוכלו ליהנות מהיתרונות של משתמש רשום כבר עכשיו.

להרשמה

טיפים להזמנה המושלמת

כמה עצות מאיתנו, כדי שתוכלו להרכיב בקלות את ארוחת החג המושלמת...

 

- מסתבכים עם כמויות וגדלים של מנות?

מרבית המנות שלנו נמכרות לפי משקל, כך שנח להחליט כמה תרצו להזמין מכל מנה. ישנן מנות שנמכרות באתר לפי יחידה, במקרים אלו מופיע משקל ממוצע ליחידה. אם רוצים לקבל אומדן למשקלים וכמויות (למשל כמה זה בערך 200 גרם? 500 גרם?) מומלץ לקחת מוצר ארוז מהמזווה בבית (שקית פסטה, פחית שימורים, קופסת גבינה וכו') "ולהרגיש" ביד שלכם כמה המשקל של המנה שאתם מעוניינים להזמין.

 

- אז כמה אוכל כדאי להזמין פר אורח?

אדם בוגר בארוחה מלאה וחגיגית, יאכל כ 700-800 גרם מזון סה"כ. מומלץ לפי החלוקה הבאה:

  • כ 250 גרם חלבון (דג, בשר, עוף).
  • כ 250 גרם פחמימה (למשל אורז פירה וכו').
  • כ 200 גרם ירק (סלטים, ירק מבושל, מרקים).

 

ילדים גדולים / מתבגרים אפשר להחשיב בכמות מעט פחותה מאדם בוגר, לילדים קטנים לרב יספיק כ 400 גרם מזון. זיכרו, אתם מכירים את האורחים שלכם - יש ילדים שאוכלים יותר וילדים שאוכלים פחות, בכל גיל, כמו שישנם אנשים בוגרים שאוכלים יותר וכאלו אוכלים פחות. התאימו את הכמות והמגוון, כמו גם את הסגנון והטעמים - למשפחתכם והיקרים לכם, שיסבו אתכם לשולחן החג!

 

לרוב, בארוחה כזאת אנחנו מעדיפים שיישאר קצת מאשר שיחסר (ובינינו, הכי כיף לנשנש למחרת החג שאריות מהארוחה), לכן ניתן להוסיף עוד "אקסטרה" קטנה לאחר החישוב הכללי של הכמות.

 

- כמה סוגים שונים כדאי להזמין מכל מנה בארוחה?

מומלץ להרכיב תפריט מגוון, אך לוודא שיש כמות מספיקה מכל סוג. למשל: אנחנו מארחים סביב שולחן החג 20 אורחים. אנחנו רוצים להגיש מגוון סלטים, כך שיהיו סה"כ 200 גרם סלטים לאדם. כלומר, נרצה להזמין כ 4 ק"ג סלטים. במקרה זה, היינו ממליצים על הזמנת 10 סלטים לכל היותר, כך שיהיה מגוון, אבל מכל סוג יהיה 400 גרם לכל הפחות. מארחים 10 אורחים? תזמינו כ 2 ק"ג סלטים, במגוון של 5 סלטים, וכן הלאה. הסלטים הם רק דוגמא וכמובן שמומלץ לחשב כך גם את יתר המגוון במנות הארוחה (חלבון, פחמימה, קינוח).

 

 

בברכת חג שמח, כשר וטעים,

אביב משה וצוות המעדנייה.